• «این قضیه ی اتحاد مسلمین را همه ی فِرَق اسلامی چه شیعه و چه سنی، چه مذاهب مختلف اهل سنّت، چه مذاهب شیعه، باید جدی بگیرند» مقام معظم رهبری

شهرستان رستم در تدارک برگزاری جشنواره شعر قرآن و عترت

با توجه به اينكه يكي از مهمترين وظايف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي توجه به قرآن و  عترت و برنامه ريزي و تلاش براي رشد و گسترش فعاليت هاي مربوط به آموزه هاي قرآني- ديني در تمام سطوح جامعه است از اين رو ما قصد داريم اين رسالت مهم را به زبان شعر و توسط شاعران عزيزمان در اين جشنواره اجرا كنيم و اميدواريم كه بتوانيم قدمي هر چند كوچك در اين مسير الهي برداريم.

با توجه به پتانسيل و ظرفيت بالايي كه شاعران ما دارند و كسب عناوين و رتبه هايي كه شاعران ما در جشنواره هاي استاني و منطقه اي بدست آورده اند، در سفري كه مدير كل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامي جناب آقاي دكتر مريدي و معاونت قرآن و عترت جناب آقاي احمدي به شهرستان ما داشتند تقاضاي يك جشنواره شعر استاني از طرف انجمن اهل قلم به ايشان پيشنهاد شد كه دكتر مريدي هم  لطف داشتند و مورد تاييد قرار گرفت و در نهايت با رايزني و تعامل كه با اداره كل داشتيم مجوز ميزباني اين فستيوال فرهنگي-مذهبي به شهرستان رستم داده شد.

ايمان ،تعهد و عشق و علاقه به كتاب آسماني قرآن مجيد و همچنين ارادت قلبي به اهل بيت عصمت و طهارت كه ما از تمامي شاعران استان فارس سراغ داريم  استقبال خوبي از اين جشنواره خواهد شد. كما اينكه نزديك به دو هفته از اطلاع رساني ما هنوز نگذشته چندين اثر به دبيرخانه ما ارسال گرديده كه نويد خوبي خواهدداشت و ما اميدواريم يكي ان شاالله از باشكوه ترين جشنواره ها را برگزار خواهيم كرد.

اطلاع رساني و فراخوان اين جشنواره را در اختيار كليه مسئولين انجمن اهل قلم شهرستان هاي استان فارس قرار داده شده است.

شاعران محترم در سراسر استان مي توانند آثار خود را به صورت فايل word  به دو صورت1- كتاب يا مجموعه شعر(حداقل 25 شعر) حتي اگر در دست چاپ يا چاپ نشده باشد مورد تاييد اين دبيرخانه است 2- به صورت تك اثر هر شاعر از 2 تا 5 شعر مي تواند   با مراجعه به پايگاه اينترنتي ( www.quranfars.com (  با تكميل فرم ثبت نام و شركت در جشنواره و بارگزاري متن شعر (قسمت شعر فراخوان ) آثار خود را ارسال نمايد. و يا جهت اطلاعات بيشتر با شماره هاي 07142644901 اداره ارشاد رستم و همراه 09178136216 تماس حاصل نمايند.


گزارش تصویری: